7.septembrī

 Latvijas Finiera 

“Zaļā klase 2023”


“Latvijas Finieris” sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” ar prieku aicina Latgales reģiona pamatskolas klašu skolēnus uz aizraujošu, izglītojošu piedzīvojumu dabā, lai kopā iepazītu meža apsaimniekošanas ciklu un kokrūpniecības nozari Latvijā. Tiekamies 2023. gada 7. septembrī Rēzeknes novada Verēmu pagasta “Sarkaņkalnā!

Par pasākumu

Pasākuma mērķis ir nodrošināt iespēju Latgales reģiona pamatskolas vecuma bērniem ērti pieejamā attālumā vienas dienas garumā informējoši izklaidējošā veidā iepazīties ar mežu apsaimniekošanu un kokapstrādes nozari Latvijā, kā arī ar mācību un karjeras iespējām meža nozarē.

Pasākumā aicinām piedalīties pamatskolas klašu skolēnus, kuru dalību pēc pieteikuma anketas iesniegšanas apstiprina organizatori un kuri ierodas pasākuma norises vietā ar pašu organizētu transportu. Transporta izdevumus pasākuma organizatori nesedz.

Atkarībā no veicamā attāluma, aicinām izvēlēties un pieteikuma anketā norādīt jums piemērotāko ierašanās laiku – 10:00,  11:00 vai 12:00. Atkarībā no pieteikumu skaita, pasākuma organizatori patur tiesības rekomendējošo ierašanās laiku precizēt.

Īpaša pasākuma atklāšanas ceremonija nav paredzēta. Pēc ierašanās pasākuma teritorijā klases uzreiz tiks aicinātas doties uz informatīvajām pieturām, kas darbosies līdz plkst. 16:00. Noslēgumā kopīgs pikniks un citas aizraujošas aktivitātes.

Par pieteikšanos

Dalībniekus aicinām pieteikties jau no maija, līdz 2023. gada 4. septembrim.

Lūgums atsevišķi informēt, ja klasē ir bērns(i) ar īpašām vajadzībām – jūsu ērtībai nodrošināsim speciālu autobusa stāvvietu.

Kas būs jāņem līdzi

Septembra laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi ērtai staigāšanai pa zāli (iespējams, slapju) visas dienas garumā.

Ūdens pudele (vismaz 1 l), ko būs iespēja papildināt uz vietas. Pusdienas pašu patēriņam, ņemot vērā, ka pasākumā tiks nodrošinātas ugunskuru vietas un iesmi. Būs iespēja siltu ēdienu arī iegādāties uz vietas

Labs garastāvoklis un zinātkāre. 😊

Papildu jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar Arni Krancānu (29389717; arnis.krancans@finieris.lv), vai Paulu Beķeri (27015375; pauls.bekeris@finieris.lv).

"Latvijas Finiera" Zaļā klase 2022


Zināšanu virsotne

Pagājušā gadsimta beigās Latvijas Finieris bija viens no rosinātājiem Bērzu programmai – meža nozari vienojošai iniciatīvai, lai Latvijā augtu stalti bērzi ar raženu stumbru, stiprām saknēm un spēcīgu, zaļoksnu vainagu. Vārdu sakot – lietaskoki, un lai no šiem lietaskokiem varētu būvēt zaļo nākotni  – automobiļus, lidmašīnas, kuģus, vilcienus, pat debesskrāpjus un satelītus. Kā šodien var labi redzēt, Bērzu programma patiešām strādā!

Tāpēc pirms 10 gadiem Latvijas Finieris uzsāka arī jaunatnes izglītošanas programmu “Zaļā klase” – galu galā lietaskokiem jāaug ne tikai Latvijas mežos, bet arī Latvijas skolās! Pirmā “Zaļās klases” mītnes vieta bija Baltijas jūras krastā Abragciemā, kur skolēni pilnveidoja savas zināšanas un izpratni par Latvijas zemi, mežiem, ūdeņiem un pat kosmosu, kas atrodas ārpus Zemes robežām 10 miljardu gaismas gadu attālumā... Toreiz, 2016. gadā, gūtā atziņa, ka kosmoss izplešas, izrādījās pravietiska.

Izpletusies arī Latvijas Finiera “Zaļā klase”. Tā sapulcinājusi līdzīgi domājošus meža nozares pārstāvjus un pacēlusies jaunos augstumos  - 203,5 m virs jūras līmeņa, Sarkaņkalna virsotnē. Un virsotne ir īstā vieta zināšanām!


Video ieskats kā mums gāja 2019. gadā. Apmeklējot pasākumu “Latvijas Finiera” Zaļā klase, esat informēti, ka iespējama jūsu personas datu apstrāde, filmējot, fotografējot, veicot audio un tiešraižu ierakstus, kā arī pēc tam iegūto materiālu publicēšana. Informējam, ka AS “Latvijas Finieris” kā organizators ir tiesīgs veikt pasākuma “Latvijas Finiera” Zaļā klase popularizēšanu publiskajā telpā, tai skaitā, dalībnieku fotografēšanu un filmēšanu un izmantot iegūtos materiālus sabiedrības informēšanas nolūkos un organizatora pašreklāmas vajadzībām (tai skaitā pēc šīs pasākuma norises). Organizators ir tiesīgs informāciju par dalībniekiem, ieskaitot, bet ne tikai, fotoattēlu vai videomateriālu ievietot organizatora tīmekļa vietnēs https://www.finieris.lv, http://www.sarkankalns.lv, sociālo mediju kontos, kā arī citos organizatora rīkoto pasākumu publicitātes materiālos, sniegt informāciju sabiedriskajiem medijiem (tai skaitā pēc šī pasākuma norises). Papildus informācija par datu apstrādi pieejama Privātuma politikā

Papildu jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar Arni Krancānu (29389717; arnis.krancans@finieris.lv), vai Paulu Beķeri (27015375; pauls.bekeris@finieris.lv).