"Latvijas Finiera"

Zaļā klase 2024 

         REĢISTRĀCIJA      

2023.gada, 7. septembrī, meža nozares izglītības pasākums "Latvijas Finiera" Zaļā klase Rēzeknes novada Vērēmu pagasta "Sarkaņkalnā" pulcēja 172 klases no 30 skolām - 2000 pamatskolas klašu skolēnus un pedagogus. Pasākums ir ikgadēja tradīcija, sākoties mācību gadam, vienuviet pulcēt Latgales reģiona jauniešus un ar meža nozari, izglītību un valsts aizsardzību saistītus uzņēmumu un organizāciju profesionāļus, sniedzot iespēju skolēniem iegūt teorētiskas un praktiskas zināšanas par dažādiem ar Latvijas zemes apsaimniekošanu saistītiem procesiem.Visas dienas garumā jauniešiem bija iespēja uzzināt par mežu, tajā sastopamajiem kokiem un dzīvniekiem, šo dabas vērtību ilgtspējīgu apsaimniekošanu un koksnes eksporta produktiem, kas veido Latvijas tautsaimniecības pamatu. Skolēni varēja izpētīt un izmēģināt meža uguns aizsardzības, meža apsaimniekošanas un lauksaimniecības tehniku, uzzināt par iespējām apgūt ar meža nozari saistītas specialitātes, spert pirmos soļus valsts aizsardzības procesu apgūšanā, kā arī iemācīties iestādīt pašiem savu kociņu.

Pasākumu “Sarkaņkalnā” rīkojam kopš 2019. gada, un skolu interese aizraujošā mācību gada pirmajā ekskursijā izzināt meža nozari nepārtraukti pieaug,” atzīst viens no galvenajiem pasākuma organizatoriem, nodibinājuma “Latvijas Finiera fonds ilgtspējīgai attīstībai” valdes loceklis Arnis Krancāns. “Liels paldies visiem 34 dažādu informatīvo pieturvietu pārstāvjiem par entuziasmu un enerģiju rādīt, stāstīt par savu darbu, dot iespēju skolēniem piedalīties dažādās spēlēs un radošās aktivitātēs. Liels prieks par tik daudz skolotājiem, kuri novērtē pasākumu un organizē klasēm atbraukšanu. Šī ir lieliska iespēja kopā ar saviem skolēniem aizraujošā un interaktīvā veidā iemācīties visiem kopā rūpēties par mūsu valsts lielo dārgumu - Latvijas zemi - un izzināt, kā to gudri apsaimniekot. Tiekamies “Latvijas Finiera” Zaļajā klasē arī nākamgad!

2023.gada pasākuma informatīvajās pieturās bija pārstāvēti: AS “Latvijas valsts meži”, LVM dabas parks Tērvetē, LVM Kalsnavas arborētums, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava”, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts, SIA “Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts”, Ogres tehnikums, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Meža un vides zinātņu fakultāte, Rēzeknes tehnoloģiju akadēmija, LBTU Malnavas koledža, MIKC Latgales mūzikas un mākslas vidusskola, Zemessardzes 32. kājnieku bataljons, US Army’s Civil Affair Team, Valsts meža dienests, Dabas aizsardzības pārvalde, Latvijas Kokrūpniecības federācija, Latvijas Meža īpašnieku biedrība, Zemkopības ministrijas Meža departaments, Meža konsultāciju pakalpojumu centrs, biedrība “Meža konsultants”, Latvijas Kamaniņu sporta federācija, SIA “Meža birža”, SIA “ALAAS”, SIA “Latgran”, SIA “VMF Latvia”, SIA “Sodra Latvia”.

"Latvijas Finiera" Zaļā klase 2022

Zināšanu virsotne

Pagājušā gadsimta beigās Latvijas Finieris bija viens no rosinātājiem Bērzu programmai – meža nozari vienojošai iniciatīvai, lai Latvijā augtu stalti bērzi ar raženu stumbru, stiprām saknēm un spēcīgu, zaļoksnu vainagu. Vārdu sakot – lietaskoki, un lai no šiem lietaskokiem varētu būvēt zaļo nākotni  – automobiļus, lidmašīnas, kuģus, vilcienus, pat debesskrāpjus un satelītus. Kā šodien var labi redzēt, Bērzu programma patiešām strādā!

Tāpēc pirms 10 gadiem Latvijas Finieris uzsāka arī jaunatnes izglītošanas programmu “Zaļā klase” – galu galā lietaskokiem jāaug ne tikai Latvijas mežos, bet arī Latvijas skolās! Pirmā “Zaļās klases” mītnes vieta bija Baltijas jūras krastā Abragciemā, kur skolēni pilnveidoja savas zināšanas un izpratni par Latvijas zemi, mežiem, ūdeņiem un pat kosmosu, kas atrodas ārpus Zemes robežām 10 miljardu gaismas gadu attālumā... Toreiz, 2016. gadā, gūtā atziņa, ka kosmoss izplešas, izrādījās pravietiska.

Izpletusies arī Latvijas Finiera “Zaļā klase”. Tā sapulcinājusi līdzīgi domājošus meža nozares pārstāvjus un pacēlusies jaunos augstumos  - 203,5 m virs jūras līmeņa, Sarkaņkalna virsotnē. Un virsotne ir īstā vieta zināšanām!


Video ieskats kā mums gāja 2019. gadā. Apmeklējot pasākumu “Latvijas Finiera” Zaļā klase, esat informēti, ka iespējama jūsu personas datu apstrāde, filmējot, fotografējot, veicot audio un tiešraižu ierakstus, kā arī pēc tam iegūto materiālu publicēšana. Informējam, ka AS “Latvijas Finieris” kā organizators ir tiesīgs veikt pasākuma “Latvijas Finiera” Zaļā klase popularizēšanu publiskajā telpā, tai skaitā, dalībnieku fotografēšanu un filmēšanu un izmantot iegūtos materiālus sabiedrības informēšanas nolūkos un organizatora pašreklāmas vajadzībām (tai skaitā pēc šīs pasākuma norises). Organizators ir tiesīgs informāciju par dalībniekiem, ieskaitot, bet ne tikai, fotoattēlu vai videomateriālu ievietot organizatora tīmekļa vietnēs https://www.finieris.lv, http://www.sarkankalns.lv, sociālo mediju kontos, kā arī citos organizatora rīkoto pasākumu publicitātes materiālos, sniegt informāciju sabiedriskajiem medijiem (tai skaitā pēc šī pasākuma norises). Papildus informācija par datu apstrādi pieejama Privātuma politikā

Papildu jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar Arni Krancānu (29389717; arnis.krancans@finieris.lv), vai Paulu Beķeri (27015375; pauls.bekeris@finieris.lv).