“Latvijas Finiera” Zaļās klases uzvarētāji - 

Ābeļu pamatskola par laimēto ekskursiju

Balva izbaudīta!

Jau ziņots, ka septembrī 3. klases skolēni "Sarkaņkalnā" piedalījās sadarbībā ar "Latvijas Finieri" organizētajās Zaļās klases aktivitātēs "No sēklas līdz tankkuģim" un radošajā konkursā "Būvē un brauc ekskursijā" 12 klašu konkurencē izcīnīja uzvaru. Balvā – iespēja doties izglītojošā piedzīvojumā uz Lūznavas muižu. Nu, 21. decembrī, šī balva izbaudīta!

Lūznavas muiža pārsteigusi ar savu interesanto jūgendstila arhitektūru (piemēram, muižas ēku apejot, var saskaitīt 64 stūrus!). Ar šo arhitektūras brīnumu un tā bijušo īpašnieku dzīvi un darbiem bērnus iepazīstināja muižas dāma, un ābelieši izstaigāja ēku no pagraba līdz pat bēniņiem, kur iekārtota sikspārņu ekspozīcija (Lūznavas apkārtnē mītot 8 sikspārņu sugas no mūsu valstī 15 sastopamajām!). Savukārt pagrabstāvs atvēlēts stāstam par visā Eiropā pazīstamo inženieri Staņislavu Kerbedzu, kuram savulaik piederējusi zeme Lūznavā (muiža uzbūvēta jau pēc viņa nāves) un interaktīvai ekspozīcijai par Kerbedza inženierijas sasniegumiem; bērniem īpaši paticis pašiem domāt risinājumus un izzināt, kā būvējami tilti un tuneļi. Paticis arī tas, ka informāciju bija iespējams gūt, liekot pie auss īpašu klausuli vai lasot digitālu grāmatu. Interesanta šķitusi arī sikspārņu ekspozīcija un fotoorientēšanās. Un vispār – bijusi jauka diena, kuras laikā uzzināts daudz kas interesants un aizraujošs.

Paldies Lūznavas muiža un "Latvijas Finiera fonda ilgtspējīgai attīstībai" !

Foto: audzinātāja Inese Pūcīte

Zaļās klases konkurss noslēdzies. Sveicam uzvarētājus!Sveicam Ābeļu pamatskolas 3. klasi ar uzvaru “Latvijas Finiera” Zaļās klases konkursā “Būvē un brauc ekskursijā”. Radošās bērnu komandas uzbūvētais saplākšņa klucīšu dzelzceļa modelis mēnesi ilgā balsošanā ieguvis augstāko  Facebook lietotāju vērtējumu – kopumā xxxLike”. Balvā klase iegūst iespēju doties izglītojošā piedzīvojumā* uz Lūznavas muižu!

Atgādināsim – skolēniem, kuri 8. septembrī piedalījās “Latvijas Finiera” rīkotajā pasākumā Zaļā klase, bija iespēja piedalīties radošā konkursā. Uzdevums nebija sarežģīts. Vajadzēja izvēlēties vienu no 4 nozarēm, kur visā pasaulē ikdienā tiek izmantoti “Latvijas Finiera” bērza saplākšņa produkti – jūras transports, ceļu transports, dzelzceļa transports vai būvniecība, un kopā ar klasi no klučiem uzbūvēt šīs nozares modeli. Radošos darbus līdz 21. oktobrim ikviens varēja vērtēt Sarkaņkalna Facebook lapā.

Liels paldies visām 12 skolēnu komandām un viņu skolotājiem, kas piedalījās konkursā. Liels paldies ikvienam, kurš iesaistījās un palīdzēja noteikt uzvarētāju. Tiekamies nākamajā Zaļās klases pasākumā 2023. gada 7. septembrī.

Papildu informācija par 2023. gada Zaļo klasi un citiem Sarkaņkalna pasākumiem: www.sarkankalns.lv

Zaļās klases konkurss 2022 – būvē un brauc ekskursijā


Palīdzi noteikt uzvarētāju! Balso ŠEIT!

Šogad “Latvijas Finiera” Zaļās klases pasākumā pieturā “Bērzs” (pačukstēsim – tas bija mūsu uzņēmuma stends) klasēm bija iespēja piedalīties radošā konkursā “Būvē un brauc ekskursijā”. Uzdevums nebija sarežģīts. Vajadzēja izvēlēties vienu no 4 nozarēm, kur visā pasaulē ikdienā tiek izmantoti “Latvijas Finiera” bērza saplākšņa produkti jūras transports, ceļu transports, dzelzceļa transports vai būvniecība, un no klučiem uzbūvēt šīs nozares modeli.

Izaicinājumu pieņēma 12 klases, kuru radošos darbus līdz 21. oktobrim aicinām novērtēt Sarkaņkalna Facebook lapā. Foto ar saplākšņa kluču modeli, kas saņems visvairāk īkšķīšus (Like) būs uzvarējis un šīs klases radošā komanda varēs doties izglītojošā piedzīvojumā* uz Lūznavas muižu! Iesaisties, vērtē un palīdzi noteikt uzvarētāju!

* Vienojoties ar konkursa organizatoriem par konkrētu dienu, laiku un apmeklētāju skaitu. “Latvijas Finieris” nodrošinās transportu, bet Rēzeknes novada pašvaldības iestādes “Maltas apvienības pārvalde” struktūrvienība “Lūznavas pagasta pārvalde” – ekskursiju pa muižas ēku un teritoriju.

Latvijas Finiera “Zaļā klase”

- no sēklas līdz tankkuģimIzglītojošais piedzīvojums skolēniem par mežu, dabu un koksnes produktu plašo pielietojumu – “Latvijas Finiera” Zaļā klase – ir viens no Latgales reģiona vērienīgākajiem jauniešu neformālās izglītības pasākumiem, kas 8. septembrī Rēzeknes novada Verēmu pagasta “Sarkaņkalnā” pulcēja vairāk nekā 1200 pamatskolas vecuma bērnu no 35 skolām. Pasākumu organizēja “Latvijas Finieris” sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži”, izglītojošajās aktivitātēs piedaloties vairāk nekā 20 uzņēmumiem, organizācijām, zinātnes un izglītības iestādēm.

“Atvērtība, savstarpējā zināšanu pārnese un jaunās paaudzes izglītošana par tautsaimniecībai būtiskiem procesiem mūsuprāt ir viena no galvenajām atslēgām uz ilgtspējīgu nākotni. Tāpēc  “Latvijas Finiera” iesaistei dažādos izglītības procesos ir senas tradīcijas,” stāsta “Latvijas Finiera” padomes loceklis Jānis Staris, uzsverot, ka Zaļā klase ir šāda veida vērienīgākais uzņēmuma rīkotais pasākums.

Visas dienas garumā 8. septembrī “Sarkaņkalnā” pasākuma organizatoru un sadarbības partneru sagatavotajās informatīvajās pieturās skolēnus uzņēma meža nozares profesionāļi. Klasēm bija iespēja piedalīties izglītojošās aktivitātēs un uzzināt par mežu, tajā sastopamajiem kokiem un dzīvniekiem, kā arī šo dabas vērtību ilgtspējīgu apsaimniekošanu. Tika demonstrēta meža uguns apsardzības un meža apsaimniekošanas tehnika, kā arī Latvijā ražoti koksnes produkti. Skolēni varēja uzzināt par iespējām apgūt ar meža nozari saistītas specialitātes, kā arī spert pirmos soļus valsts aizsardzības procesu apgūšanā.

“Paldies visiem sadarbības partneriem, kuri veltīja laiku un resursus, lai 8. septembrī būtu Zaļajā klasē un ar patiesu entuziasmu dalītos savās zināšanās un pieredzē ar skolēniem un skolotājiem. Bija patiess prieks redzēt, ka bērni to novērtē, priecājas un izbauda šo dienu. Kaut gan iepriekš divus gadus Zaļo klasi rīkot nepieļāva epidemioloģiskās drošības nosacījumi, mūsu mērķis ir turpmāk to veidot kā ikgadēju tradīciju. Tāpēc visām Latgales reģiona skolām jau tagad varam droši teikt – 2023. gada pirmo rudens semestra ekskursiju rezervējiet “Latvijas Finiera” Zaļajai klasei!” aicina Jānis Staris. Precīzāka informācija par nākamo pasākuma datumu līdz gada beigām tiks publicēta “Sarkaņkalna” interneta vietnē.

Jāatzīmē, ka “Sarkaņkalns” ir “Latvijas Finiera” īpašumā esoša izglītības un aktīvās atpūtas vieta Rēzeknes novada Vērēmu pagastā, Plikpūrmaļos, nepilnus 10 km no Rēzeknes pilsētas. Kopš 2018. gada oktobra “Sarkaņkalnu” apsaimnieko nodibinājums “Latvijas Finiera fonds ilgtspējīgai attīstībai”. Fonds, sadarbībā ar partneriem, iesaistās sabiedriskās domas veidošanā par ilgtspējīgu cilvēku un apkārtējās vides mijiedarbību, kā arī zemes racionālu izmantošanu, ar mērķi vairot cilvēku izpratni un zināšanas par dabas sniegtajām iespējām un resursiem, kā arī neatlaidīgu un cieņpilnu darbu, kura rezultātā tiek radīta materiāla vai nemateriāla vērtība, aktīvs vai pasīvs kapitāls, kas turpmāk ir par pamatu ne vien vienas ģimenes, saimniecības vai uzņēmuma virzītājspēkam, bet ir arī visas valsts attīstības pamatā.


"Latvijas Finiera" Zaļā klase 2022Zināšanu virsotne

Pagājušā gadsimta beigās Latvijas Finieris bija viens no rosinātājiem Bērzu programmai – meža nozari vienojošai iniciatīvai, lai Latvijā augtu stalti bērzi ar raženu stumbru, stiprām saknēm un spēcīgu, zaļoksnu vainagu. Vārdu sakot – lietaskoki, un lai no šiem lietaskokiem varētu būvēt zaļo nākotni  – automobiļus, lidmašīnas, kuģus, vilcienus, pat debesskrāpjus un satelītus. Kā šodien var labi redzēt, Bērzu programma patiešām strādā!

Tāpēc pirms 10 gadiem Latvijas Finieris uzsāka arī jaunatnes izglītošanas programmu “Zaļā klase” – galu galā lietaskokiem jāaug ne tikai Latvijas mežos, bet arī Latvijas skolās! Pirmā “Zaļās klases” mītnes vieta bija Baltijas jūras krastā Abragciemā, kur skolēni pilnveidoja savas zināšanas un izpratni par Latvijas zemi, mežiem, ūdeņiem un pat kosmosu, kas atrodas ārpus Zemes robežām 10 miljardu gaismas gadu attālumā... Toreiz, 2016. gadā, gūtā atziņa, ka kosmoss izplešas, izrādījās pravietiska.

Izpletusies arī Latvijas Finiera “Zaļā klase”. Tā sapulcinājusi līdzīgi domājošus meža nozares pārstāvjus un pacēlusies jaunos augstumos  - 203,5 m virs jūras līmeņa, Sarkaņkalna virsotnē. Un virsotne ir īstā vieta zināšanām!


Video ieskats kā mums gāja 2019. gadā. Apmeklējot pasākumu “Latvijas Finiera” Zaļā klase, esat informēti, ka iespējama jūsu personas datu apstrāde, filmējot, fotografējot, veicot audio un tiešraižu ierakstus, kā arī pēc tam iegūto materiālu publicēšana. Informējam, ka AS “Latvijas Finieris” kā organizators ir tiesīgs veikt pasākuma “Latvijas Finiera” Zaļā klase popularizēšanu publiskajā telpā, tai skaitā, dalībnieku fotografēšanu un filmēšanu un izmantot iegūtos materiālus sabiedrības informēšanas nolūkos un organizatora pašreklāmas vajadzībām (tai skaitā pēc šīs pasākuma norises). Organizators ir tiesīgs informāciju par dalībniekiem, ieskaitot, bet ne tikai, fotoattēlu vai videomateriālu ievietot organizatora tīmekļa vietnēs https://www.finieris.lv, http://www.sarkankalns.lv, sociālo mediju kontos, kā arī citos organizatora rīkoto pasākumu publicitātes materiālos, sniegt informāciju sabiedriskajiem medijiem (tai skaitā pēc šī pasākuma norises). Papildus informācija par datu apstrādi pieejama Privātuma politikā

Papildu jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar Arni Krancānu (29389717; arnis.krancans@finieris.lv), vai Paulu Beķeri (27015375; pauls.bekeris@finieris.lv).