“Latvijas Finiera Zaļā klase” Sarkaņkalnā pulcē 1200 bērnus

 Izglītojošais pasākums “Latvijas Finiera Zaļā klase”, kas 12. septembrī notika Rēzeknes novada Vērēmu pagasta Sarkaņkalnā, kopumā pulcēja 1200 bērnus no 50 dažādām Latgales reģiona skolām. Pasākumu organizēja koncerns “Latvijas Finieris” sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” (LVM) ar mērķi nodrošināt iespēju Latgales reģiona pamatskolas vecuma bērniem informējoši izklaidējošā veidā iepazīties ar mežu apsaimniekošanu un kokapstrādes nozari Latvijā. Apmeklētāju interese bija tik liela, ka “Latvijas Finiera Zaļā klase” Sarkaņkalnā nākotnē kļūs par tradīciju, kur vienas dienas garumā tiekas jaunieši no reģiona skolām, lai izzinātu un aktīvi darbotos brīvā dabā.

“Iespēja mācīties ārpus ierastajām skolu telpām, praktiski darbojoties un spēlējoties ārā, ir efektīvs veids, kā izglītot un sniegt jauniešiem tādas zināšanas, lai viņi spētu patstāvīgi pieņemt lēmumus un izdarīt secinājumus. Tā ir būtiska topošo meža nozares speciālistu priekšrocība,” atzīmē LVM Ziemeļlatgales reģiona Meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Dainis Rudzīts.

“Latvijas Finiera” īpašumā esošajā izglītības un aktīvās atpūtas vietā “Sarkaņkalns”, kas atrodas Rēzeknes novada Vērēmu pagastā, Plikpūrmaļos, nepilnus 10 km no Rēzeknes pilsētas, 12. septembrī 29 dažādās informatīvajās pieturās skolēnus sagaidīja kopumā gandrīz 100 meža nozares profesionāļi no dažādiem uzņēmumiem un organizācijām. Klases, apmeklējot pieturas, piedalījās izglītojošās aktivitātēs un varēja iegūt praktisku un interesantu informāciju par mežu, tajā augošajiem kokiem un sastopamajiem dzīvniekiem, kā arī šo dabas vērtību ilgtspējīgu apsaimniekošanu. Aktīvās dienas noslēgumā skolēni apsprieda redzēto un piedzīvoto kopīgā piknikā pie ugunskuriem vairāk nekā 200 metrus augstajā Sarkaņkalna virsotnē – vienā no gleznainākajām Rēzeknes novada vietām!

Šogad “Latvijas Finiera Zaļā klase” Sarkaņkalnā tika rīkota pirmo reizi, kaut pats pasākuma formāts nav jauns – tas veidots, balstoties uz tādu meža nozares pasākumu pieredzi, kā “Meža ABC” Kurzemē, kas notiek jau kopš 2005. gada, “Latvijas meža dienas” Tērvetē, “Nāc līdzi, iesim mežā!” Priekuļos un citiem. Arī “Zaļās Klases” zīmols ir pārbaudīta vērtība – ar šādu nosaukumu “Latvijas Finieris” ir organizējis izglītojošos konkursus skolēniem jau 10 gadus.

Kā atzīst ”Latvijas Finiera” padomes loceklis Jānis Staris: “Sapratām, ka ir pienācis laiks “Zaļo Klasi” transformēt jaunā formātā. Kopā ar kolēģiem no LVM radījām izglītojošu pasākumu, kas orientēts tieši uz Latgales reģionu, kur līdz šim šādi pasākumi nav notikuši. Tagad Latgales bērniem vairs nav pus diena jāpavada autobusā, lai uzzinātu par meža apsaimniekošanu un kokapstrādes nozari Latvijā.”

Paldies visām organizācijām, uzņēmumiem un cilvēkiem, kuri piekrita piedalīties un piepildīt šo dienu - tas kārtējo reizi apliecina meža nozares spēju vienoties un organizēti rīkoties kopēju mērķu vārdā.

Pasākumu ar savu dalību atbalstīja: SIA “Ošukalns”, SIA “Latgran”, SIA “VMF Latvia”, SIA “Sodra Latvia”, IK “Latgales galdnieks”, Valsts meža dienests, Zemkopības ministrijas Meža departaments, Meža konsultāciju pakalpojumu centrs, biedrība “Zaļās mājas”, Latvijas Meža īpašnieku biedrība, asociācija “Latvijas Mēbeles”, Latvijas neatkarīgo mežizstrādātāju asociācija, meža īpašnieku biedrība “Meža konsultants”,  LVMI “Silava”, LLU Meža fakultāte, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts, Ogres tehnikums, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija.

 

Papildu informācija:

Pauls Beķeris, AS „Latvijas Finieris” sabiedrisko attiecību speciālists

Tālrunis 67065999; mob. tālr. 27015375

e-pasts: pauls.bekeris@finieris.lv; www.finieris.lv
Izglītojošs piedzīvojums skolēniem – “Latvijas Finiera” Zaļā klase


Cienījamie skolotāji!

 

“Latvijas Finieris” sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” aicina jūs ar klasi 2019. gada 12. septembrī doties izglītojošā ekskursijā, lai iepazītos ar meža apsaimniekošanas ciklu un kokrūpniecības nozari Latvijā!

 

Par piedzīvojumu

Visas dienas garumā Rēzeknes novada Verēmu pagasta “Sarkaņkalnā” pasākuma organizatoru un sadarbības partneru sagatavotajās informatīvajās pieturās skolēnus sagaidīs meža nozares profesionāļi. Klases, apmeklējot pieturas, piedalīsies izglītojošās aktivitātēs un uzzinās daudz ko jaunu par mežu, tajā sastopamajiem kokiem un dzīvniekiem, kā arī šo dabas vērtību ilgtspējīgu apsaimniekošanu. Tiks demonstrēta meža uguns apsardzības un meža apsaimniekošanas tehnika, plašais Latvijā ražoto koksnes produktu klāsts un to izmantošana pasaulē, kā arī skolēni varēs uzzināt par iespējām apgūt ar meža nozari saistītas specialitātes. Ekskursijas noslēgumā klasēm būs iespēja kopīgā piknikā pie ugunskuriem remdēt izsalkumu ar līdzņemtajām pusdienām, kā arī iegādāties siltu ēdienu uz vietas. Un tas viss – vairāk nekā 200 metrus augstajā Sarkaņkalna virsotnē, vienā no gleznainākajām Rēzeknes novada vietām!

Par pasākumu

Pasākuma mērķis ir nodrošināt iespēju Latgales reģiona pamatskolas vecuma bērniem reizi gadā ērti pieejamā attālumā vienas dienas garumā informējoši izklaidējošā veidā iepazīties ar mežu apsaimniekošanu un kokapstrādes nozari Latvijā, kā arī ar mācību un karjeras iespējām meža nozarē. Kopumā «Latvijas Finiera” Zaļās klases princips ir paredzēts līdzīgs jau pastāvošajām, pārbaudītajām meža izglītības aktivitātēm: «Latvijas meža dienas» Tērvetē, «Meža ABC» Kurzemē, «Nāc līdzi, iesim mežā!» Priekuļos.

Pirmajā gadā (2019.) pasākumā aicinām piedalīties 6.-9. klašu skolēnus, kuru dalību pēc pieteikuma anketas iesniegšanas apstiprina organizatori un, kuri ierodas pasākuma norises vietā ar pašu organizētu transportu. Transporta izdevumus pasākuma organizatori nesedz.

Atkarībā no veicamā attāluma, aicinām izvēlēties jums piemērotāko ierašanās laiku – 10:00 vai 11:00. Savukārt, atkarībā no pieteikumu skaita, pasākuma organizatori patur tiesības rekomendējošo ierašanās laiku precizēt.

Īpaša pasākuma atklāšanas ceremonija nav paredzēta. Pēc ierašanās pasākuma teritorijā klases uzreiz tiks aicinātas doties uz informatīvajām pieturām, kas darbosies līdz plkst. 15:00. Noslēgumā kopīgs pikniks un citas aizraujošas aktivitātes.

Par pieteikšanos

Dalībniekus aicinām pieteikties jau no maija, līdz 2019. gada 5. septembrim. Ņemot vērā, ka pasākums tiek rīkots pirmo reizi, dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc pasteidzieties – priekšroka tiks dota žiglākajiem!

Pieteikties iespējams, aizpildot elektronisko ANKETU (ejuz.lv/zalaklase)

Lūgums atsevišķi informēt, ja klasē ir bērns(i) ar īpašām vajadzībām – jūsu ērtībai nodrošināsim speciālu autobusa stāvvietu.

Papildu jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar Paulu Beķeri (27015375; pauls.bekeris@finieris.lv), vai Andu Sproģi-Vāveri (26540801; A.Sproge-Vavere@lvm.lv).

Kontaktpersona “Sarkaņkalnā” Arnis Krancāns (29389717; arnis.krancans@finieris.lv).

Kas būs jāņem līdzi

Septembra laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi ērtai staigāšanai pa zāli (iespējams, slapju) visas dienas garumā.

Pusdienas pašu patēriņam, ņemot vērā, ka pasākumā tiks nodrošinātas ugunskuru vietas un iesmi. Tāpat būs iespēja siltu ēdienu arī iegādāties.

Labs garastāvoklis un zinātkāre. 😊


Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .