Latvijas Finiera “Zaļā klase”

- no sēklas līdz tankkuģim

2022. gada 8. septembrī.

Pieteikšanās līdz 5. septembrim.

PIESAKIES ŠEIT

Latvijas Finiera  “Zaļā klase” ir Latgales reģiona skolām veltīts izglītojošs pasākums brīvā dabā par Latvijas meža nozari – par mežiem un to apsaimniekošanu, par koksni, tās apstrādi un tālāku izmantošanu, kā arī mācību un karjeras iespējām. “Zaļās klases” durvis uz šīm zināšanām veras reizi gadā – vienu dienu septembra sākumā. Toties ar tādu vērienu, ka pa tām var ienākt tūkstoši!

Skolotāji nāk ar interesi, skolēni – ar azartu un degsmi, bet meža nozares profesionāļi ir staigājošas enciklopēdijas, tāpēc nāk ar gadu gaitā uzkrātu pieredzi. Tādu, kas skolo, izklaidē un paliek spilgtā atmiņā. Viņu veidotajās informatīvajās pieturvietās iespējams iziet pilnu meža apsaimniekošanas ciklu, sākot no sēklas līdz pat... un te var sekot bezgala daudz – līdz papīram, audumam, saldējumam, koka mājām un mēbelēm, koka satelītam, tankkuģim un pat debesskrāpjiem 120 stāvu augstumā. Vārdu sakot, “Zaļā klasē” var uzzināt visu par augstumiem, kādus sasnieguši Latvijas koki, to kopēji, pētnieki un koksnes produktu ražotāji

Un vēl “Zaļajā klasē” tikai ar bērniem piemītošu prieku dienas noslēgumā var sasēst ap ugunskuriem, uzcept līdzpaņemtās desiņas un maršmelo. Ja nu ir gadījies tā, ka nekas nav paņēmies līdzi, arī nekas – siltu ēdienu iespējams iegādāties turpat uz vietas Sarkaņkalnā. Svaigā gaisā garšo patiešām labi! Lai tiktu pie zināšanām un piknika svaigā gaisā, klasēm sava dalība “Zaļajā klasē” iepriekš jāpiesaka, aizpildot  elektronisko anketu.   

Dalībniekus aicinām pieteikties jau no maija, līdz 2022. gada 5. septembrim.

 Uz tikšanos “Zaļajā klasē”!

PIESAKIES ŠEIT

Zināšanu virsotne

Pagājušā gadsimta beigās Latvijas Finieris bija viens no rosinātājiem Bērzu programmai – meža nozari vienojošai iniciatīvai, lai Latvijā augtu stalti bērzi ar raženu stumbru, stiprām saknēm un spēcīgu, zaļoksnu vainagu. Vārdu sakot – lietaskoki, un lai no šiem lietaskokiem varētu būvēt zaļo nākotni  – automobiļus, lidmašīnas, kuģus, vilcienus, pat debesskrāpjus un satelītus. Kā šodien var labi redzēt, Bērzu programma patiešām strādā!

Tāpēc pirms 10 gadiem Latvijas Finieris uzsāka arī jaunatnes izglītošanas programmu “Zaļā klase” – galu galā lietaskokiem jāaug ne tikai Latvijas mežos, bet arī Latvijas skolās! Pirmā “Zaļās klases” mītnes vieta bija Baltijas jūras krastā Abragciemā, kur skolēni pilnveidoja savas zināšanas un izpratni par Latvijas zemi, mežiem, ūdeņiem un pat kosmosu, kas atrodas ārpus Zemes robežām 10 miljardu gaismas gadu attālumā... Toreiz, 2016. gadā, gūtā atziņa, ka kosmoss izplešas, izrādījās pravietiska.

Izpletusies arī Latvijas Finiera “Zaļā klase”. Tā sapulcinājusi līdzīgi domājošus meža nozares pārstāvjus un pacēlusies jaunos augstumos  - 203,5 m virs jūras līmeņa, Sarkaņkalna virsotnē. Un virsotne ir īstā vieta zināšanām!


Video ieskats kā mums gāja 2019. gadā. Apmeklējot pasākumu “Latvijas Finiera” Zaļā klase, esat informēti, ka iespējama jūsu personas datu apstrāde, filmējot, fotografējot, veicot audio un tiešraižu ierakstus, kā arī pēc tam iegūto materiālu publicēšana. Informējam, ka AS “Latvijas Finieris” kā organizators ir tiesīgs veikt pasākuma “Latvijas Finiera” Zaļā klase popularizēšanu publiskajā telpā, tai skaitā, dalībnieku fotografēšanu un filmēšanu un izmantot iegūtos materiālus sabiedrības informēšanas nolūkos un organizatora pašreklāmas vajadzībām (tai skaitā pēc šīs pasākuma norises). Organizators ir tiesīgs informāciju par dalībniekiem, ieskaitot, bet ne tikai, fotoattēlu vai videomateriālu ievietot organizatora tīmekļa vietnēs https://www.finieris.lv, http://www.sarkankalns.lv, sociālo mediju kontos, kā arī citos organizatora rīkoto pasākumu publicitātes materiālos, sniegt informāciju sabiedriskajiem medijiem (tai skaitā pēc šī pasākuma norises). Papildus informācija par datu apstrādi pieejama Privātuma politikā

Papildu jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar Arni Krancānu (29389717; arnis.krancans@finieris.lv), vai Paulu Beķeri (27015375; pauls.bekeris@finieris.lv).