“Latvijas Finiera Zaļā klase 2019” Sarkaņkalnā pulcē 1200 bērnus

 Izglītojošais pasākums “Latvijas Finiera Zaļā klase”, kas 12. septembrī notika Rēzeknes novada Vērēmu pagasta Sarkaņkalnā, kopumā pulcēja 1200 bērnus no 50 dažādām Latgales reģiona skolām. Pasākumu organizēja koncerns “Latvijas Finieris” sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” (LVM) ar mērķi nodrošināt iespēju Latgales reģiona pamatskolas vecuma bērniem informējoši izklaidējošā veidā iepazīties ar mežu apsaimniekošanu un kokapstrādes nozari Latvijā. Apmeklētāju interese bija tik liela, ka “Latvijas Finiera Zaļā klase” Sarkaņkalnā nākotnē kļūs par tradīciju, kur vienas dienas garumā tiekas jaunieši no reģiona skolām, lai izzinātu un aktīvi darbotos brīvā dabā.

“Iespēja mācīties ārpus ierastajām skolu telpām, praktiski darbojoties un spēlējoties ārā, ir efektīvs veids, kā izglītot un sniegt jauniešiem tādas zināšanas, lai viņi spētu patstāvīgi pieņemt lēmumus un izdarīt secinājumus. Tā ir būtiska topošo meža nozares speciālistu priekšrocība,” atzīmē LVM Ziemeļlatgales reģiona Meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Dainis Rudzīts.

“Latvijas Finiera” īpašumā esošajā izglītības un aktīvās atpūtas vietā “Sarkaņkalns”, kas atrodas Rēzeknes novada Vērēmu pagastā, Plikpūrmaļos, nepilnus 10 km no Rēzeknes pilsētas, 12. septembrī 29 dažādās informatīvajās pieturās skolēnus sagaidīja kopumā gandrīz 100 meža nozares profesionāļi no dažādiem uzņēmumiem un organizācijām. Klases, apmeklējot pieturas, piedalījās izglītojošās aktivitātēs un varēja iegūt praktisku un interesantu informāciju par mežu, tajā augošajiem kokiem un sastopamajiem dzīvniekiem, kā arī šo dabas vērtību ilgtspējīgu apsaimniekošanu. Aktīvās dienas noslēgumā skolēni apsprieda redzēto un piedzīvoto kopīgā piknikā pie ugunskuriem vairāk nekā 200 metrus augstajā Sarkaņkalna virsotnē – vienā no gleznainākajām Rēzeknes novada vietām!

Šogad “Latvijas Finiera Zaļā klase” Sarkaņkalnā tika rīkota pirmo reizi, kaut pats pasākuma formāts nav jauns – tas veidots, balstoties uz tādu meža nozares pasākumu pieredzi, kā “Meža ABC” Kurzemē, kas notiek jau kopš 2005. gada, “Latvijas meža dienas” Tērvetē, “Nāc līdzi, iesim mežā!” Priekuļos un citiem. Arī “Zaļās Klases” zīmols ir pārbaudīta vērtība – ar šādu nosaukumu “Latvijas Finieris” ir organizējis izglītojošos konkursus skolēniem jau 10 gadus.

Kā atzīst ”Latvijas Finiera” padomes loceklis Jānis Staris: “Sapratām, ka ir pienācis laiks “Zaļo Klasi” transformēt jaunā formātā. Kopā ar kolēģiem no LVM radījām izglītojošu pasākumu, kas orientēts tieši uz Latgales reģionu, kur līdz šim šādi pasākumi nav notikuši. Tagad Latgales bērniem vairs nav pus diena jāpavada autobusā, lai uzzinātu par meža apsaimniekošanu un kokapstrādes nozari Latvijā.”

Paldies visām organizācijām, uzņēmumiem un cilvēkiem, kuri piekrita piedalīties un piepildīt šo dienu - tas kārtējo reizi apliecina meža nozares spēju vienoties un organizēti rīkoties kopēju mērķu vārdā.

Pasākumu ar savu dalību atbalstīja: SIA “Ošukalns”, SIA “Latgran”, SIA “VMF Latvia”, SIA “Sodra Latvia”, IK “Latgales galdnieks”, Valsts meža dienests, Zemkopības ministrijas Meža departaments, Meža konsultāciju pakalpojumu centrs, biedrība “Zaļās mājas”, Latvijas Meža īpašnieku biedrība, asociācija “Latvijas Mēbeles”, Latvijas neatkarīgo mežizstrādātāju asociācija, meža īpašnieku biedrība “Meža konsultants”,  LVMI “Silava”, LLU Meža fakultāte, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts, Ogres tehnikums, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija.

 

Papildu informācija:

Pauls Beķeris, AS „Latvijas Finieris” sabiedrisko attiecību speciālists

Tālrunis 67065999; mob. tālr. 27015375

e-pasts: pauls.bekeris@finieris.lv; www.finieris.lv